sobota 5. července 2008

Cataratas Iguazu - Vodopády - Argentina&Brazílie

Pokud chcete vidět pořádné vodopády jeďte sem. Jde o jedny z nejhezčích vodopádů na světě a určitě tam strávíte minimálně dva dny (rychleji se to opravdu nedá stihnout) pozorováním padající vody :-)

Praktické info

Vodopády jsou přístupné ze dvou stran - z Brazilské a Argentinské. Brazilská strana nabízí celkový pohled vodopády a možnost jít k patě největšího. Argentinská strana je mnohem větší (a časově náročnější) a umožňuje mnohem lepší prozkoumání všech částí vodopádů. Krom toho má další atrakce jako je jízda lodí pod vodopády etc. Na každou stranu potřebujete minimálně den.

Mapa: http://www.flickr.com/photos/zdar007/2466955079/
Foto: http://www.flickr.com/photos/zdar007/sets/72157604956476411/

Co s sebou

Pláštěnku
- jsou to vodopády a tak je tam plno vodní tříště (mlhy). Zvláště dole pod vodopády je to docela velká sprcha...
Peníze - na obou stranách se platí vstupné a určitě vás zláká nějaká atrakce (stojí za to)
Hodně filmu (místa na kartě) - je co fotit


Jak se tam dostat

Do oblasti se dá dostat poměrně dobře autobusy nebo letadlem.
Z Brazílie můžete například použít aerolinky GOL. A na Argentinské straně třeba autobusy Via Bariloche (do Buenos Aires je to půl až třičtvrtě dne jízdy).

Jak se pohybovat na místě

Vodopády nejsou ve městě ani na jedné straně (vcelku překvapivé že?), ale jde k nim doje za ca půl hodiny místní MHD. Místní autobus také jezdí mezi Argentinskou a Brazilskou stranou.
Všechny místní linky stojí pár Realů/Pesos a jsou podstatně levnější než nabídky cestovek (10x).
Upozornění - není přímá linka mezi Arg./Bra. vodopády. Vždy musíte nejdřív do města, pak přes hranice a z města (= min. 2 přestupy a zdržení na hranici).
Upozornění - pokud se nebudete vracet přes hranici nazpět, tak si musíte vyřídit papír (další čekání na autobus). Jinak vás mohou čekat problémy

Žádné komentáře: